اجرای طرح تعاون روستا در بیش از 20 روستای استان/ نرخ بیکاری در خراسان جنوبی 11.5 درصد است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد سنجری مدیر کل تعاون،کارو رفا اجتماعی خراسان جنوبی ظهر امروز در کارگروه اشتغال خراسان جنوبی ضمن اشاره به سامانه رصد اشتغال،اظهار کرد: تاکنون 20 درصد از تعهد اشتغال دستگاه های اجرایی در سامانه مذکور به ثبت رسیده است.

وی تعهد اشتغال خراسان جنوبی را ،بیش از هشت هزار نفر دانست و یادآورشد: تاکنون یک هزار و 623 نفر در سامانه رصد اشتغال ثبت نام شده اند.

مدیر کل تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه نرخ بیکاری استان ،11.5 درصد است،تصریح کرد: نرخ بیکاری در استان نسبت به میانگین کشوری کاهش چشمگیری یافته است.

سنجری به اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی اشاره کرد و متذکر شد: سهمیه خراسان جنوبی در این طرح، 560 نفر بوده که تاکنون 175 نفر در 91  بنگاه جذب شده اند.

وی خواستار همکاری بنگاه های اقتصادی برای اجرای طرح مذکور شد و گفت: انتظار می رود که تا پایان مرداد ماه سال جاری بتوانیم از این ظرفیت به خوبی بهره مند شویم.

مدیر کل  تعاون،کارو رفاه اجتماعی خراسان جنوبی تاکید کرد:آنچه مسلم است آن است که در راستای رسیدن به اشتغال موفق،بایستی همه دستگاه های اجرایی استان با هم افزایی عمل کرده و برنامه های اشتغالزایی از مجرای کارگروه اشتغال باشد.

سنجری ابراز کرد: طی سال جاری،تعهد کاهش 0.8 درصدی نرخ بیکاری را در برنامه داریم که باید همه دستگاه ها در این زمینه همکاری نمایند.

وی ضمن اشاره به تبیین برنامه های اشتغال فراگیر در سطح کشوری،اذعان داشت: این برنامه ها با هدف ایجاد 970 هزار فرصت شغلی، حفظ و پایداری اشتغال موجود و رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی تبیین شده است.

مدیر کل تعاون،کارو رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: سهم خراسان جنوبی از این تعهد، ایجاد 8 هزار فرصت شغلی بوده که باید مورد توجه دستگاه ها ذیربط قرار گیرد.

سنجری همچنین به اجرای طرح کارورزی در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای این طرح،2 هزار و 25 نفر به کارگرفته می شوند.

وی با بیان این که تاکنون،4 هزار و 703 نفر به عنوان کارورز در این طرح ثبت نام نموده اند، اظهار داشت: از این تعداد، هزار و 20 نفر واجد شریط هستند.

وی با اشاره به شعار سال جاری مبنی بر”اقتصاد مقاومتی؛اقدام و عمل”،مطرح کرد: در راستای عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی، طرح تعاون روستایی از جمله طرح هایی بود که به اجرای آن پرداختیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی  از تحت پوشش قرار گرفتن 22 روستا در طرح تعاون روستایی استان خبر داد و اضافه کرد: به منظور اجرای هر چه بهتر این طرح، تفاهم نامه شش جانبه با دستگاه ها به امضا رسیده است.

سنجری اجرای طرح کاج  را، از دیگر طرح های استان دانست و بیان کرد: طی دو ماه گذشته اقدامات مطلوبی برای اجرای این طرح انجام شده است.انتهای پیام 101/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *