تاسیس دانشگاه بیرجند از بزرگترین افتخارات پروفسور گنجی است/ مشارکت در ساخت آرامگاه این دانشمند وظیفه ای است بر دوش همه مسئولان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی ناصری فرماندار بیرجند شامگاه شنبه در مراسم بزرگداشت پروفسورمحمدحسن گنجی پدر علم جعرافیا که در بوستان گنجی این شهرستان برگزار شد،اظهار کرد:این جلسه،متعلق به بزرگمردی است که در هیچ برهه ای از زمان،عشق و علاقه به وطن و کشورش را فراموش نکرد و بعد از گذراندن هر مقطع تحصیلی برای خدمت به کشور و وطنش بازمی گشت.

 

وی صمن اشاره به این که تاسیس سازمان هواشناسی در ایران، به عنوان یکی از بزرگ ترین افتخارات دکترگنجی به ثبت رسیده است،افزود:امروزه ضرورت تاسیس سازمان هواشناسی بلحاظ اهمیت آن در بحث حمل و نقل و خصوصا سفرهای هوایی بر کسی پوشیده نیست.

 

ناصری تاسیس دانشگاه بیرجند به عنوان بزرگترین دانشگاه شرق کشور را، از دیگر افتخارات گنجی دانست و ابراز کرد:امروزه همه ما می دانیم که وجود دانشگاه بیرجند موضوعی است که در توسعه بیرجند و استان تاثیرگذار خواهد بود‌.

 

وی با بیان این که علم و دانش زیربنای همه توسعه ها است،خاطرنشان کرد:دانشگاه بیرجند به عنوان صدقه جاریه و یادبود بزرگ پروفسور گنجی در تاریخ ایران ماندگار شده است.

 

فرماندار بیرجند  اضافه کرد:چنانچه به دنبال آینده بهتر برای خود و فرزندانمان هستیم،ناگزیر از فراگیری علم و دانش هستیم.

 

ناصری ضمن اشاره به این که پنج سال از فوت دکتر گنجی می گذرد،متذکر شد:این بزرگمرد تاریخ سالها فکر و اندیشه خدمت در سر داشت؛ باید راهش را ادامه دهیم و مسیر را برای فعالیت گنجی ها و پدرم علوم مختلف آینده هموار نماییم.

 

وی با تاکید بر ساخت آرامگاه پرفسور گنجی در بیرجند اذعان داشت:بنانهادن آرامگاه برای این مرد بزرگ،قطعا مکانی برای ارتقای علوم مختلف و از جمله علم جغرافیا به حساب می آید و به همه مردم و از جمله پژوهشگران کمک کننده است.

 

فرماندار بیرجند با بیان این که ساخت آرامگاه پروفسور گنجی وظیفه ای است که بر دوش همه ما قرار دارد،مطرح کرد:استانداری،فرمانداری،شهرداری،دانشگاه بیرجند و همه نهادهای حاکمیتی باید دست به دست یکدیگر داده و در این خصوص اقدام نمایند.

 

ناصری در پایان بر تکریم عالمان و دانشمندان تاکید کرد و گفت:بدون شک تقدیر از عالمان،تقدیر از مقام علم و دانش است که باید قدر دانسته شود.

 

انتهای پیام ۱۰۱/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *