جنگ بزرگ لبخندکویر و یاداشت سردبیرهودر

[ad_1]

#یادداشت_سردبیر_هودر:

ماه رمضان تمام شد و کمبودفضای برگزاری جشنی با محتوای #طنز را میشد در گوشه و کنار شهر احساس کرد.

جشنی از اندست جشنهایی که چندسالیست درطبس مطرح شده و بنوعی توانسته است دربدنه ی فرهنگ طبس جای پایی بازکند.

امشب یکی اززیباترین اجراهای کم نقص و کم ایراد اجراهای طنزگونه ای بود که با نام #لبخند_کویر با اجرای مجری توانمند طبس #علی_گوهری و البته کارگردانی و تهیه کنندگی #محمد_اشرفیان درسالن هلال احمرطبس بروی صحنه رفت.

دربدو ورود احساسم براین بود با شیوه ای تکراری دراجرا روبرو خواهم شد”اما اجرای موسیقی شاد #اصغر_نقی_ابادی با ته صدای دلنشینش از یک سو, وتردستی جوان خوشنام طبسی #استاد_تالون زمینه را برای شبی بیاد ماندنی فراهم کرد .

بیشک یکی از ارکان موفقیت جنگهای اخیر را بیتعارف باید به یک برند طنز درطبس نسبت داد و او کسی نیست جز #امین_مهدوی که سالهاست لبخند رضایت را برلبان مخاطبینش ماندگار کرده بنحوی که به قولی این بازیگر طنز پرداز #پ بگوید مردم میخندند واین راز هنر اوست که میتواند خلاقانه از دیالوگهایی استفاده کندکه اگر چه ممکن است در متن اصلی نمایشش نباشد اما لبخند رضایت را میتوان در قهقهه های پیوسته ی تماشاچیانش به نظاره نشست.
بنده براین باورم وی  یک برندمنحصربفرد در طنز شهرستان طبس است شخصیتی که مشابه اورادرسالهای دهه شصت وهفتاد در اقای #نوروزی میدیدیم.

ازاینها که بگذریم دربخش اجراهای غیربومی به #سجاد_اذرخش میهمان ویژه ی این جنگ و جشن میرسیم که شخصاکار زییایش را پسندیدم وصرفا به ذکراین مطلب اکتفا میکنم که چیره دستیه وی انجا نمایان میشود که اگر یک طنزرا در یک اجرای یکساعته مستمر اجراکند انقدر ازخود ذوق وسلیقه و تحرک بخرج میدهد که مخاطبش ناخوداگاه دستها رادرتشویق او برهم میزند .

انچه امشب دراجرای دوساعته ی هنرمندان بومی درکنار میهمانان کشوری دیدم ستودنیست و شخصا یکبار دیگر یقینا به تماشای ان خواهم رفت”والبته به همشهریان عزیز و مخاطبین گرامی توصیه میکنم دوساعت خنده ی از ته دل دراین برنامه را مفت از دست ندهند”خنده را به طلا اگر دادندخریدارباشید”راز طول عمر در تامین این نعمت خدادادیست.
والسلام
وحید الاهی

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *