خانه علم پرفسور گنجی بدون استفاده مانده/ شورای شهر پنجم بیشتر به مباحث فرهنگی بپردازد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباسعلی  مدیح شهردار بیرجند شامگاه شنبه در آیین پنجمین سالگرد درگذشت پروفسور محمد حسن گنجی پدر علم جغرافیای نوین در بیرجند،اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که مرحوم گنجی از افتخارات بیرجند،خراسان جنوبی و همچنین کشور است.

 

وی افزود:خراسان جنوبی دارای چهره های درخشانی است که در عرصه های علمی در سطوح مختلف جهانی خوش درخشیده و در طول تاریخ ماندگار شده اند که استاد گنجی یکی از این بزرگان بوده است.

 

شهردار بیرجند ادامه داد:مرحوم گنجی شخصیتی بود که طبیعتش با علم عجین شده بود و همواره با کهولت سن با علم سخن می گفت.

 

مدیح با اشاره به این که از سال 91 به عنوان شهردار بیرجند انتخاب شده است،تصریح کرد: در آن زمان سخن از فرهنگی بودن بیرجند بود ولی حتی 5 ریال در خصوص مباحث فرهنگی در بودجه شهرداری بیرجند وجود نداشت.

 

وی با بیان اینکه شهرستان بیرجند در سال 91 فاقد فرهنگسرا بود یادآور شد:با تمهیدات انجام شده بحث پیشنهاد 500 میلیون تومانی را به شورای شهر دادیم و با اختصاص آن، اتفاقات خوبی از جمله تاسیس فرهنگسرای وحدت را در شهرستان بیرجند داشتیم.

 

شهردار بیرجند از وجود کمترین درآمد سرانه در شهرستان بیرجند خبر داد و ابراز کرد:خوشبختانه در مدت 4 سال توانستیم بودجه شهرداری را به 4 برابر افزایش دهیم.

 

مدیح از افتتاح سه خانه محله در شهرستان بیرجند خبر داد و بیان کرد:تقاضای بنده از شورای شهر جدید این است که اهتمام جدی نسبت به مسائل فرهنگی داشته باشند.

 

وی با اشاره به مراسم بزرگداشت پروفسور گنجی در بیرجند،اذعان داشت:مرحوم گنجی و سایر بزرگان استان بخشی از هویت استان و کشور ما به شمارمی روند و اشکال بزرگ ما آن است که  مراسم بزرگان و مراسم فرهنگی را به صورت دولتی و حاکمیتی برگزار می کنیم در صورتی که باید همه دستگاه ها و خصوصا مردم در این خصوص ورود پیدا کرده و کمک کنند.

 

شهردار بیرجند همچنین  از افتتاح و تجهیز خانه علم پروفسور گنجی با اعتبار 70 میلیون تومان در پارک صیاد شیرازی بیرجند خبر داد و عنوان داشت:متاسفانه مکان مذکور همچنان بدون استفاده مانده است.

 

انتهای پیام/ 101

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *