ساخت بیمارستان دوم قاین؛ همچنان بر روی کاغذ/ قول وزیر بهداشت برای تامین تخت دیالیز محقق نشده/ ایجاد مشکل برای بیماران با واگذاری مرکز دیالیز به بخش خصوصی

[ad_1]

فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص روند پیشرفت بیمارستان دوم قاین اظهارکرد: وزارت بهداشت با نظرات کارشناسی در سال 93، برای ساخت بیمارستان دوم در شهرستان قاین احساس نیاز کرد و بر همین اساس مجوز ساخت بیمارستان دوم را در همین سال صادر کرد.

 

وی افزود: در این خصوص زمینی هم برای ساخت بیمارستان اهدا و زیرساخت ها هم در محل ایجاد شد.

 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخالفت پرویزی استاندار خراسان جنوبی با اجرای این طرح افزود: به دلیل عدم پیگیری ها برای ساخت این بیمارستان، متاسفانه برای آن  بودجه و اعتباری تخصیص داده نشده  و ساخت این بیمارستان همچنان بر روی کاغذ باقی مانده است.

 

فلاحتی بیان کرد: یکی دیگر از مواردی که توسط وزارت بهداشت مطرح شده است، واگذاری مراکز دیالیز به بخش خصوصی است.

 

وی تصریح کرد: اگر مرکز دیالیز قاین به بخش خصوصی واگذار شود، بیماران با مشکلات متعددی مواجه خواهند شد چرا که سرمایه گذاری در بخش دیالیز هزینه بر است و ممکن است این بخش نتواند تجهیزات مورد نیاز را تامین کند.

 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین وزیر بهداشت در 4-5 ماه قبل که برای افتتاح اورژانس بیمارستان قاین سفر کرده بود، طی این سفر قول اختصاص تعدادی تخت دیالیز برای مرکز دیالیز قاین و زیرکوه را داد، که هنوز این قول محقق نشده و به مشکل برخورده است.

 

فلاحتی افزود: در این خصوص با وزیر بهداشت مکاتبه و درخواست کرده ام که به دلیل اینکه شهرستان قاین یکی از مناطق محروم است و مردم آن با مشکلات متعددی روبرو هستند، مرکز دیالیز قاین به بخش خصوصی واگذار نشود.

 

انتهای پیام/7

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *