نماینده طبس در مجلس انتقاد کرد: عدم ارائه آب و برق به برخی روستائیان طبس/مسئولان پیگیر امور باشند

[ad_1]

 

به گزارش پایگاه خبری هودر، نماینده مردم طبس در مجلس بابیان اینکه برای عدم فعالیت دامداران در روستاها برق و آب به آن‌ها نمی‌دهند، گفت: از فرماندار و سایر مدیران درخواست دارم پیگیر مشکلات در سطوح مختلف باشند.

محمدرضا امیرحسنخانی در حاشیه بازدید مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام کشوراز شهرستان طبس در گفتگو با خبرنگار هودراظهارکرد: امروز و دیروز در بازدیدهایی که داشتیم شاهد اقدامات مثبتی بودیم که به مردم تبریک می‌گویم و تلاش این عزیزان را تحسین می‌کنم.

وی بیان کرد: لازم است جهاد کشاورزی پیگیری کارها را در دستور کار خود قرار دهد و با برنامه و انسجام پیش برود.

امیرحسنخانی تاکید مسئولین اصلاح نژاد دام کشور را سامان دادن و ارتقا این امر دانست و افزود: برای عدم فعالیت دامداران در روستاها برق و آب به آن‌ها نمی‌دهند.

وی ادامه داد: اگر روستا دامداری نداشته باشد پس باید به چه چیزی تکیه کند؟ اشتغال روستایی عمدتا به کشاورزی و دامداری می‌چرخد.

وی با اشاره به اینکه ما مخالف صنعتی شدن روستاها نیستم گفت: اگر روستاها بخواهد صنعتی شود در فاز اول باید مشکلات دام و کشاورزی آن‌ها برطرف شود.

وی ضمن تاکید به وجود نواقصی در منطقه همچون نبود آب و برق و عدم پشتیبانی که با هدف تعطیلی کار دامداران صورت می‌پذیرد گفت: این اقدامات خلاف اهداف اقتصاد مقاومتی است و برای تولید و اشتغال باید دامداری و کشاورزی تقویت شود و بدنبال آن بهره وری افزایش یابد.

نماینده مردم طبس در مجلس دلیل بازدید از نژاد بزسانن و تلاش برای ارتقا این کار را بهره وری و تولید بالای آن در این منطقه دانست و گفت: بدنبال بهره وری، سود دامداران نیز افزایش می‌یابد.

وی گفت: این مستندات ثبت و ضبط شده و کار بصورت علمی پیش می‌رود.

وی تاکید کرد: باید نیروهایمان در مناطق را به مرکز اصلاح دام بفرستیم تا آموزش های لازم را ببینند و اینجا به دامداران ارائه کنند.

امیرحسنخانی تصریح کرد: درخواست من از فرماندار و سایر مدیران این است که مشکلات را در هر سطحی که هست پیگیری و برطرف کنند و حتی در مجلس اگر قانونی هست که باید اصلاح شود به ما اعلام کنند تا ما اقدامات لازم را انجام دهیم.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *