کوتاهی برخی مسئولان حتی در هفته حجاب و عفاف/ اینکه حجاب را سیاسی جلوه بدهیم مهلک ترین ضربه است

[ad_1]

زهره روستا، مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص بحث عفاف وحجاب، اظهار کرد: بحث حجاب و عفاف در جامعه‌ی اسلامی ما نسبت به گذشته کم رنگ تر شده است و توجه کمتری به این موضوع مهم و فریضه ی الهی می شود.

 

وی اذعان کرد: وضعیت حجاب را می‌شود از نحوه‌ی مواجه‌ی مسئولان، دستگاه های دولتی و خانواده ها با فرهنگ مدرنیته فهمید.

 

 مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی ادامه داد: فرهنگ مدرنیته با مفاهیم غیرت تعالی و کرامت انسانی بر نمی‌تابد لذا از محصولات متعدد آن ها متوجه می شویم که حیا زدایی، رها چشمی، ترویج می‌شود و به موازات مدیریت گسترده ای که آنها در تخریب این مفاهیم ارزشی دارند مدیران ما ورود جدی نداشتند.

 

 روستا بیان کرد: متأسفانه به لحاظ این‌که مواجه ی جدی از سوی خیلی از مدیران در این خصوص نبود در سال 1384 قانون حجاب و عفاف تصویب و به دستگاه ها اعلام شد.

 

وی اضافه کرد: اگر وظیفه ی حقیقی که خداوند متعال بر عهده ی تک تک انسانها گذاشته مد نظر بود شاید جای بحث قانون در مورد این قضیه نبود.

 

 مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی اظهار کرد: 310 وظیفه در این قانون تعریف می شود که 210 وظیفه متوجه دستگاه های اجرایی است.

 

روستا ادامه داد: کمتر از 10 وظیفه متوجه قوه مقننه و به همین مقدار توجه قوه ی قضائیه است و 74 وظیفه هم شامل سایر دستگاه ها مثل سپاه می شود.

 

وی تصریح کرد: اگر مدیران و کارگزاران حکومت علوی رسالت محور به این واجب الهی که عفاف و حجاب ناموس الهی است دقت و دغدغه مند سیاست گذاری کنند فرهنگ مهاجم جرأت ورود پیدا نخواهد کرد.

مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی اظهار کرد: متاسفانه گرچه زحمات برخی از مدیران اجرایی دغدغه مند و رسالت محور قابل تقدیر است اما متاسفانه بعضی از مسئولان حتی در هفته ی جاری آن چنان که توقع می‌رفت حتی به ابلاغ وزیر کشوردر این زمینه کوتاهی کردند.

 

روستا گفت: متاسفانه مسئولین نه تنها حضور و مشارکت جدی در برنامه ها نداشتند که بعضا در مواردی مانع فعالیت ها و سیاسی جلوه دادن این فریضه ی الهی شدند که این مهلک ترین ضربه است که حجاب را سیاسی جلوه بدهیم در حالی که کمربند ایمنی و سلامت جامعه عفت و حجاب است.    

 

وی افزود: در بحث حجاب وعفاف اگر دغدغه مند باشیم و رسالت خودم را در عرصه ی هستی و گیتی متوجه باشیم نیازی به این مصوبات و قوانین نیست.

 

مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر که این قوانین هم آمده است ما حضور آن رسالت محور را از بعضی مدیران شاهد نیستیم اگر مدیران و کارگزاران حکومت علوی آن چنان که شایسته و بایسته است به وظایف دینی خود توجه کنند جای هیچ مشکلی باقی نخواهد بود و از ورود هر فرهنگ وارداتی جلوگیری خواهد شد.

 

روستا عناوین هفته ی عفاف و حجاب 96 را این چنین بیان کرد: روز شنبه 17 تیرماه سال جاری، روز عفاف و حجاب، کرامت انسانی، انتخاب ایرانی، روز یک شنبه 18 تیرماه روز عفاف و حجاب، آزادی، کرامت انسانی، حقوق شهروندی و دوشنبه 19 تیر را روز عفاف و حجاب، تجلی مشارکت اجتماعی که هر روز را به این نام ها معرفی کرد.

 

وی در ادامه ی این عناوین گفت: روز سه شنبه 20 تیرروز تولید و اشتغال نه به  پوشاک خارجی ، چهارشنبه 21 تیر ماه، مردان غیور، زنان عفیف، خانواده متعالی (اجتماع بزرگ مردمی،صیانت ازحریم خانواده) پنج شنبه 22 تیر روز عفاف و حجاب، نشاط اجتماعی، امنیت اخلاقی و جمعه 23 تیر روز جامعه عفیف، زمینه ساز ظهورنامیده شده است.

 

مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی برخی از فعالیت های هفته ی حجاب و عفاف را اینگونه ارزیابی کرد: در استان و شهرستان ها جشنها و برنامه های ویژه ای به همین مناسبت برگزار می گردد؛ جشن بزرگ عفاف و حجاب ایرانیان 21 تیر ماه در پارک و بوستان ها و ورزشگاه ها، نمایشگاه عفاف و حجاب و فروش محصولات عفاف و حجاب که در نواحی شهر برگزار می شود از جمله این موارد است.

 

روستا ادامه داد: در طول هفته بسیج مهندسین – دانشجویی برنامه ی اردوی جهادی و طرح هجرت 3 با موضوع عفاف و حجاب وهم چنین اردوی زیارتی خواهند داشت.

 

وی از دیگر برنامه های این هفته را عرضه ی پوشاک ایران و ارائه لیست محصولات ایرانی دانست و افزود: برگزاری نمایشگاه جواهرانه در فضای مجازی در نواحی برگزار می شود.

 

مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی اظهار کرد: قبل از شروع هفته ی عفاف و حجاب درجامعه زنان ستاد، برنامه های تکثیر لوح فشرده جهان و یکصد سال تباهی و توزیع آن در سطح گسترده اقشار و نخبگان و اتوبوس های بین شهری و تشکیل تیم های ارشادی در فضای مجازی و تذکر نسبت به عکس پروفایل در طول هفته برگزار می شود.

 

روستا گفت: در طول هفته برگزاری نشست های صالحین با موضوع ازدواج آسان واهدای بسته ویژه گردشگران در امام زاده به مناسبت همین هفته در طبس برپا می شود.

 

وی اضافه کرد: در شهرستان سرایان- درمیان برگزاری مسابقه ی نقاشی ویژه کودکان در 21 تیرماه و برنامه ی تئاتردر طول هفته در سرایان خواهند داشت.

 

وی افزود: برنامه های ویژه ی این هفته در شهرستان بشرویه برگزار می شود که شامل ایستگاه مشاوره، همایش پیاده روی، کارگاه حجاب فاطمی، اهدای هفت هزار گل طبیعی و بسته فرهنگی است.

 

انتهای پیام / 131 / ث/ 5

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *